בהרצה. ניפגש ביוני עם למעלה מ-100 סניפים
Text

שאלות ותשובות

כל מה שצריך לדעת על משרד בקפה

 • מהי החשבונית הירוקה של משרד בקפה ואיך אני חוסך כסף באמצעותה ?

  לאחר הצטרפות וטעינת אמצעי התשלום (כרטיס מגנטי או אפליקציה), ממשיכים לשבת ולעבוד בבתי הקפה, להיפגש שם עם לקוחות ועמיתים כפי שאתם רגילים. את החשבון משלמים באמצעות הכרטיס המגנטי (או האפליקציה) שטענתם קודם. וזהו ! בתחילת כל חודש מקבלים במייל שתי חשבוניות המרכזות את כל ההוצאות שהוצאתם בבתי קפה במהלך החודש שחלף. "החשבונית האדומה", שכותרתה "מזון ומשקאות" תציין סכום השווה ל 40% מהסכום שהוצאתם בבתי הקפה והיא אינה מוכרת לצורכי מס ומע"מ. לעומתה, "החשבונית הירוקה", שכותרתה " שירותי משרד" תציין סכום השווה ל 60% מהסכום שהוצאתם בבתי הקפה והיא מוכרת במלואה לצרכי מס הכנסה ומע"מ.

 • כמה באמת אני חוסך באמצעות "משרד בקפה" ?

  בעיקרון, ככל שאתה מרוויח יותר בעסק שלך שיעור המס השולי, אותו אתה משלם גבוה יותר, וככל שהמס השולי גבוה יותר, חסכון המס שלך באמצעות "משרד בקפה" גבוה יותר.
  לדוגמה: אם אתה עצמאי והכנסתך החייבת היא בין 15,000 ₪ לבין 19,000 ₪ לחודש, שיעור המס השולי שלך הוא 31% וביטוח לאומי ומס בריאות מסתכם בעוד 17.83%. במקרה כזה, אם החשבון בבית הקפה יצא 100 ₪ תשלם בסופו של דבר רק 66.24 ₪ ! זהו חיסכון של 33.76% !
  איך זה קורה?
  על החשבונית הירוקה בסכום 60 ₪ תקזז מע"מ 8.72 ₪. היתרה תקטין לך את ההכנסה החייבת ב 51.28 ₪ וכך תחסוך תשלום מס הכנסה, ביטוח לאומי ומס בריאות בשיעור 48.83% שהם 25.04 ₪. ביחד עם המע"מ, מסתכם החיסכון ל 33.76 ₪ מתוך 100 ₪, שהם 33.76% חסכון.
  באותו אופן:
  אם הכנסתך החייבת נמוכה מ 4,860 ₪ לחודש תחסוך 11.78% מהעלות בבית הקפה.
  אם הכנסתך החייבת היא 10,000 ₪ לחודש תחסוך 28.12% מהעלות בבית הקפה.
  אם הכנסתך החייבת היא 19,000 ₪ לחודש תחסוך 33.76% מהעלות בבית הקפה.
  אם הכנסתך החייבת היא 43,000 ₪ לחודש תחסוך 41.96% מהעלות בבית הקפה.

  • מדרגות ושיעורי המיסים לפיהם נערך החישוב נכונים לשנת 2017
  • החישובים והנתונים בסעיף זה ניתנו לשם הדוגמה וההמחשה בלבד ואינם מתיימרים להיות מדויקים וכך צריך להתייחס אליהם.
  • אין לראות באמור בסעיף זה ייעוץ מס או ייעוץ מכל סוג שהוא ולפיכך מי שמסתמך על הנתונים הנ"ל עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
  • בכל סוגיה ו/או חישוב הקשור במיסוי מומלץ להתייעץ עם יועץ מס או רואה חשבון ולקבל ייעוץ המתייחס לנתוניו האישיים של הנישום
  • טל"ח

 • מתי מקבלים ממשרד בקפה את החשבוניות הירוקה והאדומה ?

  עד ליום העשירי בכל חודש תקבלו, במייל שמסרתם, שתי חשבוניות המרכזות את כל הפעילות שלכם בחודש שחלף. חשבונית אדומה המרכזת את כל רכישות המזון ו/או המשקאות (40%) וחשבונית ירוקה המרכזת את כל שירותי המשרד אותם קיבלתם בחודש החולף (60%).

 • מדוע החשבונית הירוקה (החשבונית על החלק העסקי) מהווה דווקא 60% מההוצאה ?

  מבחינה פורמלית, חברת משרד בקפה רוכשת את המזון והמשקאות ביחד עם הזכות לשבת ולעבוד בבית הקפה. משרד בקפה מוכרת ללקוח, בנפרד, את המזון והמשקה ובנפרד את "הזכות לשבת" במחירים אותם היא יכולה לקבוע על פי שיקול דעתה. במטרה לוודא שקביעת המחירים סבירה, מסתמכת משרד בקפה על סקר יחסי מחיר שערכה חברת Numerics בהנהלת דר' רועי שלם ודר' טל מופקדי. החברה בדקה מהי התוספת למחירים של מוצרי בית הקפה, אותם משלם הלקוח עבור הזכות לשבת בבית הקפה ולקבל את כל אותם השירותים הנלווים למזון ולמשקה. כלומר, מהי התוספת אותה משלם הלקוח עבור "הזכות לשבת" בבית הקפה. הסקר הראה כי התשלום על "הזכות לשבת" מגיע לכדי 60% ממחיר המוצר בתפריט. (לדוגמה: קפה בקופיקס עולה 6 ₪ לעומת 15 ₪ ברשת בתי קפה המציעה אפשרות לשבת ולעבוד ו/או לנהל פגישות עסקיות).

 • האם השירות של משרד בקפה כרוך בתשלום?

  לא. השירות ניתן בחינם ללקוחות. ההכנסה של משרד בקפה באה מהסדרי התשלום אותם סיכמה מול בתי הקפה.

 • האם אפשר לקבל בחזרה יתרה שלא נוצלה הטעונה במנוי שלי ?

  כן, בכל עת ניתן לפנות לשירות הלקוחות של משרד בקפה ולבקש בחזרה את היתרה שלא נוצלה במנוי. היתרה תוחזר על ידי זיכוי כרטיס האשראי שלך ממנו ביצעת את הטעינה. היתרה תוחזר בניכוי עמלת משיכה אותה אנו נאלצים לגבות לאור עמלות הסליקה שגובות מאתנו חברות כרטיסי האשראי. למועד יוני 2017 עמלת המשיכה עומדת על 1.8% מהיתרה אותה מושכים. ניצול היתרה בבתי הקפה אינו כרוך בעמלה או בתשלום כלשהו מעבר למחיר הנקוב בתפריט של בית הקפה.

 • האם מס הכנסה יכיר בחשבונית הירוקה של משרד בקפה כהוצאה מוכרת ?

  על פי חוות הדעת המשפטית שקיבלה "משרד בקפה", החוק רואה בחשבונית הירוקה הוצאה מוכרת בכפוף לכך שהישיבה בבית הקפה שימשה את העוסק לצורך עסקיו. לפיכך, לא סביר כי מס הכנסה יתנגד למהלך.
  במידה ולמרות החוק והצדק העומדים בבסיס הפעילות של משרד בקפה, רשויות המס יבחרו להערים קשיים ויחליטו לא להכיר בחשבונית הירוקה של משרד בקפה, או אז משרד בקפה תוביל תביעה בנושא, בשם לקוח מייצג כנגד רשויות המס, בכל הערכאות כפי הנדרש (לרבות, בבית המשפט העליון) עד לקבלת הכרעה סופית וחלוטה בנושא. אם תהיה נחוצה תביעה כאמור, היא תבוצע על ידי עו"ד דורון לוי, ראש מחלקת המסים במשרד עמית, פולק, מטלון APM.

 • האם ניתן לשלם באמצעות משרד בקפה בכל בית קפה ?

  אפשר ליהנות מהחיסכון במס אך ורק ברשתות בתי קפה ובבתי קפה שהתקשרו בהסכם עם חברת משרד בקפה ובו התחייבו, בין השאר, לספק שירותי משרד ברמה נאותה. לרשימת בתי הקפה לחץ כאן. משרד בקפה שוקדת כל העת להרחיב, ככל שניתן, את רשימת בתי הקפה שבהסדר עמה.

 • שימוש בכרטיס מגנטי או אפליקציה – מה ההבדל ? האם אפשר גם וגם ?

  כדי לקבל את החשבונית הירוקה של משרד בקפה אפשר לשלם בבית הקפה באמצעות כרטיס מגנטי או באמצעות אפליקציה. בשני המקרים יש לטעון מראש כסף למנוי ומיד לאחר הטעינה ניתן לשלם בבית הקפה. היתרה הטעונה במנוי שלך מתעדכנת מיידית בכל תשלום שבצעת בין אם בכרטיס מגנטי או באפליקציה. בכל שלב תוכל להיכנס לחשבונך ולטעון סכום כסף נוסף באמצעות האתר או האפליקציה.

 • הכרטיס המגנטי הגיע אלי בדואר, ניסיתי לשלם בבית קפה הנושא תו תקן של "משרד בקפה" ואמרו לי שהיתרה 0 ₪ או שהכרטיס עדיין לא פעיל ?

  מסיבות בטיחותיות, כאשר הכרטיס הטעון נשלח לביתך באמצעות הדואר, הוא אינו פעיל. כאשר הכרטיס מגיע לידך עליך לאתחל אותו בהתאם למפורט בעלון ההסבר המצורף לכרטיס. במידה ולא ביצעת אתחול, הכרטיס לא יכובד בבתי הקפה, אבל אל דאגה תוכל לאתחל אותו בקלות רבה על ידי לחיצה כאן וכניסה לאזור האישי באמצעות כתובת המייל והססמה שבחרת בעת ההצטרפות.

שאלה נוספת? צור קשר >